هارد چیست و چگونه کار می کند؟

هارد چیست و چگونه کار می کند؟

هارد دیسک- سخت افزار ها- خرید هارد دیسک – دیسک کنترل- ظرفیت هارد دیسک ها

هارد دیسک در واقع یکی از قسمت های اصلی در کامپیوتر و لپ تاپ ها می باشد. هارد یکی از انواع حافظه های داخلی در کامپیوتر است. هارد دیسک ها دارای یک وظیفه ی اصلی و مهم می باشند که آن نیز حفظ محیط اطلاعات به صورت دائمی می باشد. در واقع هر یک از داده ها و اطلاعاتی که به هارد دیسک ها منتقل می شوند تا زمانی که خود فرد آن ها را پاک سازی نکند در مکان اصلی خود حفظ خواهند شد.

لازم به ذکر است گاهی بعضی از شرایط محیطی موجب از بین رفتن این داده ها می شود.

نحوه ی کار کردن هارد دیسک به چه صورتی است؟

هارد دیسک ها طبق دستور های تعریف شده موجب می شوند تا داده هایی که به سیستم وارد می شوند طبق دستور اولیه در محل مورد نظر ذخیره شوند. در واقع هارد دیسک به طور خودکار متوجه می شود باید آن ها را در کجای سیستم ذخیره نماید. در مواقعی که سیستم عامل و یا یکی از سخت افزار ها نیاز به ذخیره کردن داده ها و یا دریافت کردن داده های موجود دارند با کمک دیسک کنترل دستور لازم برای کنترل کننده ی مرکزی صادر خواهد شد.

مطالب مرتبط
درجه بندی لپ تاپ های استوک

یک هارد دیسک دارای قسمت های مختلفی است که کاملا مهر و موم شده می باشند. مهر و موم شدن این قسمت ها به این دلیل است تا گرد و غبار وارد آن ها نشود چرا که ورود هر گونه گرد و غبار کوچک موجب اختلال در قطعات شده و کار کردن آن ها را مختل می سازند. از طرفی در داخل هر هارد دیسک یک فیلترینگ هوا جا سازی شده است که موجب می شود گرد و غبار ها از آن خارج شوند.

هارد دیسک ها در انواع مختلفی وجود داشته و دارای ابعاد گوناگونی نیز می باشند. در واقع هر هارد دیسک با توجه به ابعادی که دارد با هارد دیسک های دیگر متفاوت بوده و خصوصیات ویژه ای دارند. که ممکن است مصرف انرژی و یا حافظه کش و دیگر خصوصیات آن ها را تحت پوشش قرار دهد.

بنابراین موضوع مهم در حین خرید هارد دیسک با توجه به ابعاد آن ها می باشد چرا که در ویژگی آن ها تاثیر مستقیم دارد. همه ی هارد دیسک ها دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که از چند مگا بایت شروع شده و تا چند صد گیگا بایت نیز ظرفیت دارند. ظرفیت هارد دیسک ها نیز ممکن است بیشتر بوده و به چندین ترا بایت برسد.

hard disk drive (HDD), hard diskhard drive, or fixed disk is an electro-mechanical data storage device that uses magnetic storage to store and retrieve digital data using one or more rigid rapidly rotating platters coated with magnetic material.
When your computer stores data on its hard drive, it doesn’t just throw magnetized nails into a box, all jumbled up together. The data is stored in a very orderly pattern on each platter. Bits of data are arranged in concentric, circular paths called tracks. Each track is broken up into smaller areas called sectors.
There are two general types of hard driveshard disk drives (HDD), which use one or more rotating discs and rely on magnetic storage, and solid-state drives (SSD), which have no moving mechanical parts, but use flash memory like the kind found in USB flash drives.
Which hard disk is best?
 • Adata SD700 External SSD. …
 • WD My Book Duo 4TB external hard drive. …
 • Buffalo MiniStation Thunderbolt external hard drive. …
 • Seagate Backup Plus Desktop Drive 5TB. …
 • Western Digital My Passport Wireless Pro external hard drive. …
 • LaCie Porsche Design Mobile Drive 4TB. …
 • iStorage diskAshur 2TB external hard drive.
  How do hard drives work? Data is stored on a hard drive in binary code; using 0s and 1s. The information is spread out on the magnetic layer of the disk(s) and are read or written by the read heads that “float” above the surface thanks to the layer of air produced by the ultra-fast rotation of the disk.

درباره Hataw

همچنین ببینید

تفاوت پردازنده AMD vs intel تفاوت پردازنده AMD vs intel               AMD vs intel

تفاوت پردازنده AMD vs intel

تفاوت پردازنده ای ام دی و اینتل پردازنده های کامپیوتر- سی پی یو- ی سی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.