سری ساخت پردازنده های اینتل

سری ساخت پردازنده های اینتل

سی پی یو های کامپیوتری- سری ساخت پردازنده های اینتل- پردازنده های اینتل- پردازنده های جدید اینتل

شرکت اینتل یکی از شرکت های عظیم و معتبر در ساخت پردازنده ها و سی پی یو های کامپیوتری است. این شرکت طی سال های گذشته تعداد زیاد و متنوعی از پردازنده ها را وارد بازار کرده است. اولین پردازنده هایی که توسط شرکت اینتل وارد بازار کامپیوتر شد شامل پردازنده های 32 بیتی بود. اما رفته رفته پردازنده های جدیدی با قابلیت 64 بیتی نیز وارد بازار شدند که قابلیت های بهتر و بیشتر نسبت به پردازنده های 32 بیتی داشتند.

سری ساخت پردازنده های اینتل

پردازنده های اینتل امروزه در سری ساخت های جدیدی وارد بازار شده اند. پردازنده های جدید از خانواده ی اینتل از نسل Nehalem می باشند که در سه سری core i3, core I 7 و core I 5 می باشند. پردازنده های سری ای 7 جزو پیشرفته ترین پردازنده هایی است که به بازار وارد شده اند. این سه نوع پردازنده ی معرفی شده که به تازگی وارد بازار شده و جزو پردازنده های جدید اینتل هستند در لپ تاپ ها نصب شده و دارای قابلیت های پیشرفته و مناسبی هستند. پردازنده ها در سری ساخت های مختلف دارای تعداد هسته های متفاوتی هستند.

مطالب مرتبط
خرید لپ تاپ اپن باکس با قیمت مناسب

پردازنده های سری ای 7 دارای چهار هسته، پردازنده های سری ای 3 و پردازنده های سری ای 5 نیز دارای دو هسته می باشند. لازم به ذکر است که پردازنده های سری ای 3 و ای 5 دارای سرعت بالاتری نیز می باشند.

ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر پردازنده های سری ای 7 دارای دو نوع می باشند که یکی سری 9xx و دیگری پردازنده ی ای 7 در سری x58 می باشد. پردازنده ها دارای یک تفاوت اساسی می باشند که به دلیل تفاوت در معماری ساخت آن ها می باشد. این تفاوت در این است که core I7 9XX دارای 4 هسته ی حقیقی و 4 هسته ی مجای می باشد و در حالت کلی دارای 8 هسته است. اما تراشه ی ای 5 تنها دارای 4 هسته ی حقیقی می باشد. این جمله بدین معنی است که سری ای 5 فاقد hyper threading می باشد.

https://www.techmazza.com/intel-processors-list/

همین طور پردازنده های سری ای 3 دارای دو هسته می باشند که از تکنولوژی hyrer threading نیز پشتیبانی می کند.

در پردازنده های سری ای 7 یک موضوع جالب وجود داشته که مزیت نیز به شما می آید. پردازنده های سری ای 7 رنگ ها را زیبا تر و طبیعی تر جلوه می دهند. که این موضوع به دلیل وجود تکنولوژی sd graphic در آن می باشد.

Intel Processors List by Date
  • i80386 (1985 – 1990)
  • i80486 (1989 – 1992)
  • Intel Pentium (1993 – 1999)
  • Intel Pentium Pro (1995 – 1998)
  • Intel Pentium MMX (1996 – 1999)
  • Intel Pentium II (1997 – 1999)
  • Intel Celeron (1998–present)
  • Intel Xeon (1998–present)
مطالب مرتبط
مقایسه لپ تاپ های استوک و غیر استوک

درباره Hataw

همچنین ببینید

هارد چیست و چگونه کار می کند؟  هارد چیست و چگونه کار می کند؟

هارد چیست و چگونه کار می کند؟

هارد چیست و چگونه کار می کند؟ هارد دیسک- سخت افزار ها- خرید هارد دیسک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.