تفاوت پردازنده AMD vs intel

تفاوت پردازنده ای ام دی و اینتل

پردازنده های کامپیوتر- سی پی یو- ی سی پی یو ای ام دی- سی پی یو های اینتل – تفاوت پردازنده AMD vs intel

یکی از ابزار های اصلی و مهمی که در مورد خرید یک رایانه و یا رایانه ی خوب باید مورد توجه قرار گیرد سی پی یو و یا پردازنده ی یک کامپیوتر می باشد. مسلما شما در حین خرید کامپیوتر باید به سیستم های پردازنده ی آن نیز توجه داشته باشید به ویژه اگر آن را برای کار مهمی تهیه می کنید.

به طور کلی پردازنده ها شامل دو نوع ای ام دی و اینتل می باشند که امروزه بیشتر پردازنده های کامپیوتر ها یکی از این دو گروه است. شرکت های ای ام دی و اینتل هر دو جزو شرکت های قوی و بسیار معتبر در ساخت و طراحی پردازنده یا سی پی یو می باشند. از این رو انتخاب اندکی سخت می شود. در ادامه این دو سی پی یو را در جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می دهیم.

فاکتور ها و تفاوت های ای ام دی و اینتل

اولین موضوع در زمینه ی انتخاب یک سی پی یو یا پردازنده هزینه ی آن است. هزینه یک فاکتور مهم در این زمینه می باشد. هزینه ی سی پی یو هایی که در این دو شرکت ساخته می شود به نوع سی پی یو انتخابی بستگی دارد. در حالت کلی قیمت سی پی یو ای ام دی در بازار از سی پی یو اینتل ارزان تر می باشد. اما این همیشه یکسان نبوده و ممکن است برخی سی پی یو ها قیمت شبیه به هم داشته باشند.

مطالب مرتبط
انواع پردازنده های AMD

مورد دوم در مورد مقایسه ی سی پی یو ای ام دی و اینتل استفاده ی کاربر از آن ها می باشد. فردی که قصد تهیه ی سی پی یو دارد چه استفاده ای از کامپیوتر خود می کند؟ در صورتی که استفاده ی معمولی دارید و صرفا برای کار های معمولی مثل بازی های کامپیوتری به دنبال یک سی پی یو هستید سی پی یو های ای ام دی مناسب تر هستند .

اما برای کار های اختصاصی و مهم بهتر است از سی پی یو های اینتل استفاده نمایید چرا که سرعت بالا تری دارند. به طور کلی سی پی یو های اینتل از همان ابتدا سرعت عالی داشته اند. اما برای بازی های کامپیوتری انتخاب سی پی یو های ای ام دی مناسب تر است چرا که قابلیت پخش بازی با کیفیت 1080 را مهیا می کند. لازم به ذکر است که سرعت کلاک هر کدام از دو سی پی یو مستقیما به نوع سی پی یو بستگی دارد.

Intel processors offer a number of strengths, including power conservation, graphics performance, processing speed, and processing power. … By comparisonAMD processors tend to be more affordable than Intel chips. Additionally, AMD processors can do things that Intel chips can’t.
AMD is cheaper because of brand name (recognition) in the CPU department, and cheaper in the GPU department because of a worse product.
AMD’s Ryzen is priced lower than Intel to attract buyers. … With the Ryzen (first, second and third generation), you can get nearly equivalent performance for less money. Sometimes the price difference is small. At other times, the price difference is significant.

درباره Hataw

همچنین ببینید

درجه بندی لپ تاپ های استوک  درجه بندی لپ تاپ های استوک

درجه بندی لپ تاپ های استوک

درجه بندی لپ تاپ های استوک خرید لپ تاپ- لپ تاپ های دست دوم- لپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.